26 Ağustos 2019
  • İstanbul31°C
  • Ankara30°C
  • Aydın36°C
  • İzmir36°C
  • Denizli33°C
  • Muğla34°C

AYDIN’IN CHP’Lİ BAŞKANI ÖZLEM ÇERÇİOĞLU HEMCİNSLERİNİ TEHDİT ETTİ! “HAMİLE KALIRSANIZ İŞTEN ATARIM”

Aydın’ın CHP’li başkanı Özlem Çerçioğlu, hemcinslerini “Hamile kalırsanız işten atarım” diye tehdit etti. Bunun için iki kişiyi görevlendirdi. Gebe timinin tespit ettiği 6 kadın işten gönderildi.

Aydın’ın CHP’li başkanı Özlem Çerçioğlu hemcinslerini tehdit etti! “Hamile kalırsanız işten atarım”

11 Şubat 2019 Pazartesi 09:12

Türkiye seçime kilitlendi. CHP'li belediyelerde ise tehdit esti. İddiaya göre Aydın'ın CHP'li Belediye Başkan Özlem Çerçioğlu, kadın personeli tehdit etti. "Kimse benden habersiz hamile kalmayacak. Aksi taktirde işine son veririm" dedi. Kadınları takip etmesi için de 2 kişiyi görevlendirdi..

vural-tuzen-001.jpgBunlardan birinin Çocuk Kültür Merkezi Koordinatörü Vural Tüzen, diğerinin ise AYBA Çocuk Kültür Merkezi Koordinatörü Mefkure Karabıyık olduğu belirlendi.

İki koordinatör, hamile kalan bayanları takip edip Başkan Özlem Çerçioğlu'na bildirdi. 

Bu şekilde 6 kadının işine son verildi. İşte o 6 kadın:

Duygu Yanar: Hakaret ve baskılar sonucu henüz 2 aylık hamileyken işten çıkarıldı. Dava açarak işe dönüş kazandı. Ancak buna rağmen çalıştırmadılar.

Fevziye Eroğlu: AYBA Çocuk Kültür Merkezi'nde eğitmendi. Doğum izninden döndü. Kadrolar verilmeden 2 gün önce işten atıldı.

mefkure-kocabiyik.jpgYasemin Acarkaptan: Sözlü ve fiziki mobinge uğradı. Dayanamadı. İşten çıktı.

Sevcihan Aslaneli: Hamile kaldığı için görevinden alındı. Ancak uzun uğraşlar sonucu işine iade etmek zorunda kaldılar.

Adının geçmesini istemeyen bir bayan: AYBA'da koordinatör yardımcısıydı. Hamile kalınca önce kadrosunu düşürüp sosyal çalışmacı yaptılar. Doğum sonrası hemen işe başlatıldı. Dikişleri patladı. 8 saat ayakta çalıştırıldığı için istifa etmek zorunda kaldı.

Seher Yaşat: Belediyenin pilates hocasıydı. Hamile kaldıktan sonra kendisine mobing yapıldı. Bunlar yetmedi, Aydın Merkez'den Germencik'e sürüldü. Bu yüzden her gün 23 kilometre gidip yine aynı yolu döndü. O da diğer kadınlar gibi hakkında tutulan düzmece tutanaklar ile işten çıkarıldı.

Kaynak: Takvim

takvim-gazetesi.jpeg

Yorumlar
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.